کربوکسی تراپی واژن

کربوکسی تراپی

فهرست مطالب

کربوکسی تراپی واژن چیست؟

بدن و پوست ما بر اثر افزایش سن و عوامل محیطی، زیبایی، شادابی و طراوت خود را از دست داده و دچار افتادگی، چین و چروک و تیرگی می شود که خیلی برای ما خوشایند نیست.

بنابراین به دنبال راه هایی هستیم که بتوانیم این روند را متوقف کرده و یا به تاخیر بیاندازیم و حتی بتوانیم اثرات ناشی از افزایش سن را به حداقل برسانیم.

خوشبختانه در عصری زندگی می کنیم که تکنولوژی و پیشرفت علم پزشکی توانسته این میل بشر به زیبایی و جوانی را به خوبی پاسخ دهد.

کربوکسی تراپی یکی از روش های جوان سازی است که با استفاده از گاز دی اکسید کربن یا همان گاز CO2، می توان جوان سازی و سفید کردن پوست را انجام داد.

از این روش برای سفید کردن و جوان سازی صورت، بدن و واژن استفاده می شود.

مادر این مقاله سعی داریم تا درباره کربوکسی تراپی در ناحیه واژن مطالبی را با شما در میان بگذاریم.

کربوکسی تراپی واژن به وسیله دستگاه مخصوصی انجام می شود و گاز CO2 یا همان گاز دی اکسید کربن را به وسیله سوزن به نواحی از واژن تزریق می کنند.

کربوکسی تراپی متابولیسم را در ناحیه واژن بالا برده و باعث می شود که کلاژن سازی صورت گیرد.

چگونگی کارکرد کربوکسی تراپی در بدن

چگونگی کارکرد کربوکسی تراپی در بدن
چگونگی کارکرد کربوکسی تراپی در بدن

بدن ما به گونه ای طرح ریزی شده که اکسیژن را دریافت و دی اکسید کربن را دفع کند، مقدار اکسیژن و دی اکسید کربن در بدن باید به صورت متعادل باشد.

در نتیجه پس از تزریق دی اکسید کربن به واژن، بدن خصوصاً قسمتی که گاز به آن قسمت تزریق شده تلاش می کند که بتواند این گاز را خارج کند درنتیجه فعالیت خود را بیشتر می کند و به دلیل افزایش فعالیت بدنی فشارخون افزایش می یابد. به دلیل افزایش سطح فشار خون سطح اکسیژن خون افزایش می یابد.

با افزایش اکسیژن در آن ناحیه خونرسانی بیشتر می شود و باعث بهبود متابولیسم و کلاژن سازی در آن قسمت می شود.

عواملی که باعث تیرگی ناحیه واژن می شود

 • ژنتیک
 • اختلالات هورمونی و مواردی که منجر به برهم ریختگی هورمون ها می شود، مثل بارداری و زایمان
 • بیماری هایی غدد نظیر کم کاری و پرکاری تیروئید و غدد فوق کلیوی
 • افزایش سن
 • استفاده از ژیلت و تیغ در طولانی مدت
 • چاقی و اضافه وزن

ویژگی های کربوکسی ترابی واژن

 • جوان سازی ناحیه واژن و کاهش چین و چروک های ناحیه واژینال
 • رفع تیرگی و سفید کردن واژن
 • یک روش بی خطر و غیرتهاجمی
 • استفاده از مواد طبیعی و کاملا بدون عارضه
 • موثر در درمان و رفع خشکی واژن
 • رفع خارش پوست به دلیل افزایش آبرسانی در این ناحیه
 • جذابیت جنسی بیشتر در بانوان و بالا رفتن کیفیت روابط جنسی
 • درمان موثر دخول های دردناک

آیا کربوکسی تراپی دردناک است؟

آیا کربوکسی تراپی دردناک است؟
آیا کربوکسی تراپی دردناک است؟

با توجه به اینکه پزشک قبل از انجام کربوکسی تراپی از بی حس کننده های موضعی در محل مورد تزریق استفاده می نماید، در نتیجه شما دردی را زمان کربوکسی تراپی احساس نخواهیدکرد.

عملکرد دستگاه کربوکسی تراپی چگونه است؟

دستگاه کربوکسی تراپی دارای کپسولی است که حاوی گاز CO2 می باشد. لوله هایی به سر این کپسول متصل است که میزان دی اکسید کربن را کنترل می کنند.

مقدار گاز دی اکسید کربن تزریقی را پزشک تعیین می کند. گاز دی اکسید کربن پس از خروج از کپسول و عبور از لوله استریل و فیلتر دار از طریق سوزن باریکی به تشخیص پزشک متخصص و در قسمت مورد نظر تزریق می شود.

عوارض احتمالی انجام کربوکسی تراپی واژن چیست؟

این روش جزو بی عارضه ترین روش های درمانی زیبایی است و تاکنون مواردی از عوارض حاد گزارش نشده است و مواردی که گاها گزارش شده بسیار جزئی بودند و نهایتاً در طی یک روز رفع گردیده که می توان موارد زیر را نام برد:

 • تورم، کبودی و احساس گرما در زیر پوست که بعد از یک روز رفع خواهد شد.
 • احساس درد خفیف و قابل تحمل
 • احساس گزگز ویا قرمزی در قسمت تزریق

تمامی عوارض ذکر شده موقتی بوده و در طی چند ساعت و یا نهایتاً یک روز پس از کربوکسی تراپی رفع خواهد شد، و فرد می تواند پس از آن، به فعالیتهای معمول خود ادامه دهد؛ و مانعی برای استحمام ، رفتن به استخر و یا ورزش وجود ندارد.

آیا همه می توانند از کربوکسی ترابی استفاده کنند؟

هر چند این روش درمانی زیبایی یک روش طبیعی و بی خطر می باشد و بسیاری از افراد می توانند از مزیت های این روش درمانی زیبایی بهره ببرند ولیکن در برخی افراد که در ادامه اشاره خواهیم کرد، محدودیت و ممنوعیت هایی برای استفاده از دستگاه کربوکسی ترابی وجود دارد، که استفاده از این روش و دستگاه برای آنها امکان بروز مشکل وبه خطر افتادن سلامتی در ایشان را دارد.

 • افراد مبتلا به سرطان
 • افراد مبتلا به کم خونی شدید
 • افراد دیابتی
 • افراد مبتلا به بیماری های حاد تنفسی و آسم
 • افراد مبتلا به بیماریهای پوستی
 • افرادی که دچار بیماریهای قارچی و عفونی هستند که این افراد بعد از درمان و بهبود می توانند از کربوکسی تراپی استفاده کنند.
 • بیماران قلبی عروقی

کربوکسی تراپی درچند جلسه انجام می شود؟

کربوکسی تراپی درچند جلسه انجام می شود؟
کربوکسی تراپی درچند جلسه انجام می شود؟

تعداد جلسات کربوکسی تراپی در خرم آباد بستگی به شرایط بیمار و شدت و نوع بیماری دارد. پزشک متخصص زنان پس از معاینه بیمار و تشخیص، تعداد جلسات را برای بیمار تجویز می نماید.

در حالت عمومی معمولاً جلسات کربوکسی ترابی واژن بین 6 الی 10 جلسه و هر جلسه تقریباً بین 15 الی 30 دقیقه به طول خواهد انجامید. فاصله انجام هر جلسه حدوداً هر دو هفته یک بار و یا به تشخیص و تجویز پزشک مشخص خواهد شد.

ماندگاری کربوکسی تراپی واژن

ماندگاری و دوام کربوکسی تراپی به عوامل و شرایط مختلفی از قبیل سن؛ جنس پوست بیمار، واکنش پوست بیمار به گاز دی اکسید کربن، عوامل محیطی و مراقبت بیمار مثل مصرف سیگار و دخانیات بستگی زیادی دارد. میانگین مدت ماندگاری کربوکسی تراپی واژن حدود 6 ماه می باشد، که در صورت تمایل به ماندگاری بالا، نیازمند انجام تعداد جلسات کربوکسی تراپی بیشتری است.

هزینه انجام کربوکسی ترابی واژن

از آنجایی که کربوکسی تراپی جزو خدمات زیبایی به شمار می رود مشمول بیمه نمی باشد و تمامی هزینه توسط خود فرد پرداخت می شود.

هزینه ی کربوکسی تراپی واژن در خرم آباد با توجه به عوامل و شرایط مختلفی از قبیل محل کلینیک؛ تخصص و مهارت پزشک، نوع بیمارستان یا کلینیک و هزینه های جانبی بیمارستان می تواند متفاوت باشد.

شما برای گرفتن مشاوره و اطلاع از هزینه های کربوکسی تراپی می توانید به مطب بهترین متخصص زنان در خرم آباد مراجعه فرمایید.

سخن آخر

به دلیل حساسیت ناحیه تناسلی و واژن، توجه و انتخاب پزشک حاذق  و متبحر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

با توجه به اینکه بانوان در دهه های اخیر گرایش بیشتری به روش های زیبایی درمانی پیدا کرده اند، برخی افراد سود جو و غیر متخصص از فرصت و فضای موجود سوء استفاده کرده و به دلیل نداشتن علم و تجربه موجب آسیب به بیماران شده اند.

بنابراین ضروری است که برای حفظ سلامتی خود پیش از هر اقدامی از مشاوره با یک پزشک متخصص زنان در خرم آباد متبحر و دارای سابقه کاری پر بار بهره مند شوید. دکتر زهره امیری جراح و متخصص زنان در این زمینه می توانند شما را راهنمایی نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس
ارتباط از طریق واتس اپ
اینستاگرام دکتر