وایتنینگ یا سفید کردن واژن

وایتنینگ یا سفید کردن واژن

فهرست مطالب

در این مقاله سعی بر آن داریم که در مورد تیرگی ناحیه تاسلی و دلایل تیرگی ناحیه تناسلی و درمان تیرگی واژن و رفع تیرگی واژن صحبت کنیم.

امروزه گرایش به عمل زیبایی ناحیه تناسلی و میل به زیبا بودن بانوان یک میل باطنی و امری فطری است که خداوند این میل  تمایل را در نهاد تمامی موجودات اعم از مرد و زن قرار داده است.

انسان نیز به دلیل گرایش فطری خود همیشه هر نوع زیبایی را ستوده و در پی زیبایی بوده و به طریقی کوشیده تا خود را زیباتر از گذشته و یا زیباتر برای شریک جنسی خود یا حتی زیباتر برای خود که باعث افزایش حس اعتماد به نفس شخص می گردد نشان دهد.

در اینجا می توان گفت که شاید حتی علت به وجود آمدن کمپانی های بزرگ تولید لوازم آرایشی و بهداشتی، پاسخگویی به این میل فطری انسان بوده است.

اما علم پزشکی نیز با توجه به پیشرفت های شگرفی که در این حوزه داشته، توانسته در خصوص ارائه خدماتی که منجر به  زیبایی بصری فرد گردد حرف های خوبی برای ارائه به مخاطب و گاها بیماران ابراز نماید.

در طول زمان مسئله ی زیبایی و سفیدی ناحیه تناسلی یا همان به اختصار زیبایی واژن یا سفیدی واژن، به یک موضوع مهم برای بانوان تبدیل شده و پیشرفت علم در حوزه پزشکی و زیبایی راه های بسیار ساده و مناسبی را برای حل این مسئله و درمان این بیماری دارد.

یکی از این راه ها تایتنینگ واژن یا سفید کردن واژن می باشد.

یکی از دلایل تیرگی ناحیه تناسلی این است که در طول دوران بلوغ تغییرات زیادی در بدن رخ می دهد.

در دستگاه تناسلی نیز علاوه بر شروع رویش مو، تغییرات هورمونی باعث تیره شدن پوست ناحیه تناسلی و به خصوص تیرگی واژن می شود.

چرا رنگ پوست ناحیه تناسلی تیره می شود؟

چرا رنگ پوست ناحیه تناسلی تیره می شود؟
چرا رنگ پوست ناحیه تناسلی تیره می شود؟
 • ژنتیک و وراثت نقش عمده ای را در تعیین رنگ پوست افراد دارد. در واقع ناحیه جغرافیایی نیز خود یکی از عوامل تیرگی می گردد.
 • بیماریهایی هم چون پرکاری یا کم کاری تیروئید می تواند موجب تغییر رنگ پوست شود.
 • استفاده از شلوار و لباس های زیر تنگ (شورت تنگ) و غیر نخی که موجب رشد باکتری و تیرگی پوست در ناحیه تناسلی می شود.
 • ابتلا به عفونت های قارچی که باعث تیرگی پوست ناحیه تناسلی می گردد.
 • انجام ورزشهای سنگین مانند دوچرخه سواری یا سوارکاری و یا ورزشهایی که موجب اصطکاک زیاد در ناحیه واژن می شود رنگ واژن را تیره می کند.
 • اختلالات هورمونی یکی دیگر از عوامل تیرگی ناحیه تناسلی است. مثلاً در افرادی که سندروم تخمدان پلی کیستیک دارند یا از داروهایی استفاده میکنند که باعث برهم ریختگی و افزایش هورمونها می شود احتمال تیرگی قسمت تناسلی در آنها بیشتر است.
 • استفاده از تیغ و ژیلت برای رفع موهای زائد بدن موجب تیره شدن پوست آن ناحیه می شود. بنابراین بهتر است از موبر برای ازاله موها استفاده نمایید.
 • نارسایی و ناراحتی های کلیوی: کلیه ها وظیفه ی تصفیه ی خون را بر عهده دارند. کلیه ها مواد زائد موجود در خون را گرفته و خون تصفیه شده را به بدن برمیگردانند. قسمتی از مواد زائد از طریق ادرار و مدفوع دفع میشود و قسمتی دیگر از طریق پوست، وقتی که کلیه ها به درستی نتوانند مواد زاید را دفع کنند رنگ پوست به سمت تیرگی متمایل می شود.
 • افزایش سن
 • چاقی و اضافه وزن
 • داشتن مقاربت های زیاد

دلایل تیره شدن واژن خانم‌ ها

یکی از مسائلی که معمولاً بانوان با آن مواجه هستند تیرگی‌ های شدید یا خفیفی است که در ناحیه واژن اتفاق می‌ افتد و منجر به کاهش به نفس افراد و اختلال در روابط جنسی آنها خواهد شد.

دلایل مختلفی برای تیرگی واژن وجود دارد که چند مورد از مهمترین آنها را برایتان بازگو خواهیم کرد تا با هر کدام از موارد که مواجه هستید بتوانید از شدت گرفتن آن پیشگیری کرده و راه درمان را در پیش بگیرید.

افزایش سن یکی از مهمترین دلایل ایجاد تیرگی و چروک در ناحیه واژن است، البته چنین مواردی در بخش‌ های مختلف بدن نیز اتفاق می‌ افتد اما از آنجایی که ناحیه واژن رطوبتی طبیعی و دائمی دارد و نرسیدن نور و هوای کافی به این منطقه باعث میشود تا تیرگی‌ ها در حد وسیع‌ تر اتفاق بیفتد، البته افزایش سن و کمتر شدن میزان کلاژن‌ سازی پوست مزید بر علت خواهد شد.

از دیگر عوامل موثر بر بروز تیرگی واژن باید به مشکلات هورمونی اشاره کرد، تمامی بانوانی که با اختلالات هورمونی مواجه هستند تیرگی‌ های وسیع‌ تری را در ناحیه واژن و کشاله ران مشاهده می‌ کنند و زمانی که تعادل هورمونی در بدن برقرار میشود این تیرگی‌ ها تا حد بسیار زیادی رفع خواهد شد.

متخصصان معتقدند که بارداری باعث تیره‌ تر شدن نواحی حساس بدن بانوان میشود البته اصطکاک و سایش مداوم پاها به یکدیگر بر بروز تیرگی واژن اثرگذار است.

با این حال عوامل دیگر مانند ژنتیک و یا بیماری‌ های مختلف از جمله دلایل ایجاد تیرگی در واژن به شمار می‌ آیند که شما می‌ توانید با در پیش گرفتن راه‌ های درمان و کنترل بیماری‌ ها از بروز تیرگی ناحیه واژن پیشگیری نمایید.

از دیگر عوامل ایجاد تیرگی در ناحیه واژن می‌ توان به عفونت‌ های قارچی پوست اشاره کرد البته وجود کیست در واژن و استفاده مداوم از تیغ‌ های کند در کنار پوشیدن لباس زیر نامناسب باعث میشود تا ناحیه واژن همه روز تیره‌ تر شده و شرایط برای بهبود وضعیت پوست کمی سخت خواهد شد.

یکی دیگر از دلایل ایجاد تیرگی در ناحیه واژن عدم استفاده از شوینده‌ های مناسب است، اگر افراد به طور پیوسته از شوینده‌ های مخصوص واژن با ph مناسب استفاده کنند پوست این ناحیه از لطافت کافی برخوردار بوده و در برابر عواملی مانند تیرگی پوست مقاومت خوبی خواهد داشت.

با این حال باید بدانید که رعایت بهداشت فردی در کنار استفاده از لباس زیرهای نخی و کاملاً آزاد کمک می‌ کند تا تیرگی ناحیه واژن رفع شده و از بروز هرگونه تیرگی، چین و چروک و آسیب‌ های پوستی در ناحیه واژن پیشگیری می‌ کند.

از چه راه هایی می توان واژن را سفید کرد

 1. استفاده از صابون ها، کرم ها و ژل های گیاهی یا شیمیایی سفید کننده:

  در گذشته از ژل وکرم برای رفع تیرگی واژن استفاده می شده که گاهاً تاثیرات نتیجه بخش و خوبی هم داشته .البته امروزه نیز برخی از بانوان از این روش برای سفیدی ناحیه تناسلی خود استفاده می کنند. با توجه به تقاضای بالای جامعه جهانی برای این امر باید مراقب سوءاستفاده افراد شیاد وکلاهبردار باشید، تا مبادا از کرم ها و ژل های تقلبی استفاده نمایید، استفاده از این کرم ها و ژل های غیر استاندارد و غیربهداشتی برای پوست حساس و نازک ناحیه تناسلی میتواند عوارض جبران ناپذیری را در بر داشته باشد. از عوارض استفاده از این کرم ها و ژل های غیر استاندارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حساسیت های پوستی
 • ابتلا به عفونت و قارچ های پوستی
 • ابتلا به سوزش و خارش های پوستی شدید
 • زمان بر بودن مشاهده نتیجه
 1. کربوکسی تراپی واژن :

  یکی از روش هایی که در درمان تیرگی ناحیه تناسلی مورد استفاده قرار می گیرد روش کربوکسی تراپی است . در روش کربوکسی تراپی به وسیله دستگاه مخصوصی گاز CO2 یا همان گاز دی اکسید کربن را به نواحی از ناحیه تناسلی (واژن) که می خواهند سفید شود تزریق می کنند. این کار باعث می شود متابولیسم ناحیه تناسلی افزایش یافته و موجب کلاژن سازی و سفیدی و جوان سازی پوست می شود.

 2. میکرونیدلینگ:

  در این روش درمانی با استفاده از دستگاه مخصوصی که دارای سوزن های ریز و ظریفی است بر روی پوست سوراخهای ریزی ایجاد می کند که از طریق این سوراخ های ریز مواد مغذی ودارو را به پوست می رسانندکه موجب تحریک کلاژن سازی و باعث سفیدی پوست ناحیه تناسلی می شود.

 3. لیزر تراپی یا سفید کردن واژن به وسیله لیزر :

  این روش از رایج ترین و مطمئن ترین روشهای سفید سازی پوست در ناحیه واژن و اطراف آن است که با استفاده از دستگاه لیزر انجام می شود. لیزر انجلا یکی از تاثیر گذار ترین انواع لیزر است که میتوانید از خدمات وایتنینگ واژن ان استفاده کنید.

مزیتهای وایتنینگ واژن با لیزر چیست؟

مزیتهای وایتنینگ واژن با لیزر چیست؟
مزیتهای وایتنینگ واژن با لیزر چیست؟

از مهم ترین مزایایی که برای وایتنینگ واژن با لیزر آنجلا می توان برشمرد، می توان به نقش آن در زیبایی اندام تناسلی و سفید کردن نواحی تیره، اشاره نمود.

اما علاوه بر این مولفه ی مهم از دیگر مزیت هایی که در روش سفید کردن واژن با لیزر آنجلا قابل اشاره است، می توان  موارد زیر را نام برد:

 • انجام پذیری و مشاهده نتیجه در مدت کوتاه که با دستگاه لیزر آنجلا امکانپذیر است.
 • استفاده از بی حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی و قابل انجام بودن لیزر در مطب.
 • بدون احساس درد و نداشتن خونریزی از دیگر ویژگی های دستگاه لیزر آنجلا در خرم آباد می باشد .
 • از ویژگی های لیزر آنجلا جهت درمان تیرگی واژن، ماندگاری طولانی مدت این شیوه به شیوه های دیگر می باشد.
 • شادابی و جوان سازی پوست در ناحیه تناسلی را می توان از کاربردهای این فرشته جوانسازی (دستگاه لیزر آنجلا)بر شمرد.
 • افزایش اعتماد بنفس و بهبود کیفیت رابطه جنسی .

اقداماتی که قبل از وایتنینگ واژن با لیزر باید انجام داد

 • حداقل تا 3 روز قبل از انجام وایتنینگ واژن از اصلاح موهای زائد این ناحیه خودداری کنید.
 • اگر قصد دارید که عملیات وایتنینگ واژن و لیزر موهای زاید را با هم انجام دهید باید بین این دو حداقل یک هفته فاصله زمانی وجود داشته باشد.

نقش لیزر در وایتنینگ واژن چیست؟ 

تیرگی ناحیه تناسلی، اغلب به دلیل افزایش ملانین بر لایه رویی پوست ناحیه تناسلی اتفاق می افتد. دستگاه لیزر با تابش اشعه به مناطق تیره ی پوست، موجب از بین رفتن رنگ دانه های تیره شده و رنگ پوست روشن می شود.

هر فرد بسته به شرایط بدنی و ژنتیکی از قبیل؛ نوع پوست، شدت و درصد تیرگی ناحیه تناسلی و موارد دیگر، نیاز به تعداد جلسات متفاوتی جهت لیزر درمانی دارد.

اینکار به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بستری در بیمارستان یا کلینیک نیست و بدون بی هوش و با استفاده از دارو های بی حسی موضعی انجام می شود.

هر جلسه لیزر درمانی حداکثر 30 دقیقه به طول خواهد انجامید.

از چه راه هایی می‌ توان واژن را سفید کرد؟

یکی از روش‌ های موثر برای سفیدتر کردن ناحیه واژن استفاده از محصولاتی است که به صورت ژل و یا صابون و انواع کرم‌ های تیوپی و کاسه‌ ای در اختیار متقاضیان قرار می‌ گیرند‌.

درصد زیادی از بانوان ضمن استفاده از این محصولات سفید کننده رضایت خود را اعلام کرده اما معتقدند که برای دریافت نتیجه مطلوب از این روش باید صبور باشند و دوره بازسازی پوست را تا مراحل تکمیلی سپری نمایند.

نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که به هیچ عنوان نباید از انواع محصولات لایه بردار برای سفید کردن ناحیه واژن استفاده کنید، زیرا رطوبتی که در این محدوده وجود دارد باعث میشود تا پوست هر لحظه حساس‌ تر و آسیب‌ پذیرتر شده و مشکلات شدیدتر را به وجود می‌ آورد و حتی اگر سفیدی پوست واژن اتفاق بیفتد باز هم در مدت کوتاه تیرگی‌ ها بازگشته و قطعاً با مشکلات زیادی همراه خواهد بود.

با این حال تمامی روش‌ هایی که برای سفید کردن واژن استفاده میشوند معایب و مزایایی دارند که متخصصان در این زمینه بهترین راهکار را به شما ارائه می دهند تا در مدت زمان کوتاه بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید.

یکی دیگر از روش‌ های کاربردی و البته موثر برای رفع تیرگی ناحیه واژن کربوکسی تراپی است، متخصصان از گاز مخصوص و البته سازگار با بدن استفاده کرده و با تزریق این گاز به عمق مشخصی از پوست به بازسازی بخش‌ های آسیب دیده کمک می‌ کنند.

گاز co۲ که در روند کربوکسی تراپی به پوست تزریق میشود عامل مهمی برای تحریک کلاژن سازی بوده و با از بین بردن سلول‌ های مرده به شادابی و جوان شدن پوست کمک می‌ کند، قطعاً این روند منجر به رفع تیرگی ناحیه واژن شده و رضایت بانوان را به همراه خواهد داشت.

روش دیگر برای سفید کردن ناحیه واژن میکرونیلدینگ است، در این روش پزشکان و متخصصان به واسطه دستگاه‌ های مخصوص حفره‌ های کوچک و ریزی را در سطح پوست ایجاد کرده و شرایط را برای پذیرش مواد مغذی فراهم می‌ کنند، این روند باعث میشود تا کلاژن‌ سازی پوست بیش از هر زمان دیگری انجام شده و نهایتاً به بازسازی پوست و سفید شدن ناحیه تناسلی کمک خواهد کرد.

زمانی که برای سفید کردن واژن به مراکز درمانی مراجعه می‌ کنید اغلب متخصصان لیزری مانند آنجلا را برای رفع تیرگی واژن مناسب می‌ دانند.

اگر وایتنینگ واژن به واسطه لیزر انجام شود کمترین میزان خطر و آسیب را به همراه داشته و روشی موثر با ماندگاری طولانی مدت خواهد بود.

سفید کردن واژن با لیزر مورد تایید عموم پزشکان است و می‌ توانید بدون نگرانی و با خیال راحت با این روش وایتنینگ واژن را انجام دهید.

اقدامات پس از انجام وایتنینگ واژن

اقدامات پس از انجام وایتنینگ واژن
اقدامات پس از انجام وایتنینگ واژن
 • پس از انجام وایتنینگ واژن از دامن و لباس های گشاد و راحت استفاده نمایید.
 • اگر نیاز به آنتی بیوتیک خوراکی باشد پزشک متخصص زنان، زایمان و زیبایی برای شما تجویز خواهد کرد، در غیر این صورت به جای آنتی بیوتیک خوراکی، شاید پزشک برای شما آنتی بیوتیک ها و پماد های موضعی را تجویز نماید.
 • علاوه بر آنتی بیوتیک های موضعی می بایستی پس از لیزر از کرم های دیگری نیز استفاده نمایید که پزشک برای شما تجویز می نماید.
 • اگر زخم و یا عفونتی دارید باید قبل از انجام وایتنینگ واژن موضوع را به پزشک خود را اطلاع دهید.
 • برای انجام فعالیت های سبک روزانه مانعی ندارد ولی شروع ورزش و فعالیت های سنگین را حداقل به 2 تا 3 روز بعد موکول کنید.
 • از لباس های تنگ و پلاستیکی استفاده نکنید.
 • تا دو روز از انجام وایتنینگ واژن نواحی مورد نظر را بعد از شستشو با باد سشوار خشک نموده و تمیز نگه دارید تا مانع از رشد باکتری ها شود.
 • برقراری رابطه جنسی پس از دو روز بلا مانع است.

محدودیت های وایتنینگ واژن

بانوانی که قصد وایتنینگ واژن با لیزر رادارند باید دقت داشته باشند که مشمول موارد زیر نباشند:

 • افراد مبتلا به زگیل تناسلی یا HPV
 • مادران شیرده
 • زنان باردار

عوارض وایتنینگ واژن :

این روش یک روش بدون عارضه است، اما گاهی عوارضی مانند احساس سوزش و قرمزی پس از لیزر ممکن است رخ دهد که موقتی بوده و طی مدت زمان کوتاهی برطرف می شود.

عوارضی مانند، سوختگی و یا تاول در مناطقی که لیزر شده تنها توسط اشخاص غیر متخصص اتفاق می افتد. بنابراین بهتر است قبل از انجام وایتنینگ واژن با لیزر با پزشک متخصص زنان، زایمان و زیبایی خود مشورت نمایید و در انتخاب پزشک خود دقت و حساسیت لازم را داشته باشید.

وایتنینگ واژن با روش های خانگی

تیرگی ناحیه واژن برای بسیاری از بانوان ناخوشایند است و به دنبال راهکارهای موثر جهت روشن‌ تر کردن پوست این ناحیه حساس هستند.

متخصصان و پزشکان بر این باورند که تمامی فرایندهای درمانی و نوین برای سفید کردن واژن به نتیجه مثبت خواهد رسید اما میزان تیرگی‌ ها و روشی که پزشک انجام می‌ دهد تعیین کننده درصد سفیدی ناحیه واژن خواهد بود.

اما در کنار سایر روش‌ های تخصصی با چند روش خانگی و مواد در دسترس می‌ توانید انواع ماسک را درست کرده و برای سفیدتر شدن ناحیه واژن استفاده کنید، البته ممکن است نتیجه‌ ای که در مراکز درمانی‌ از روش های تخصصی حاصل میشود را به همراه نداشته باشند و تنها می‌ توانید در حد چند درجه محدود تیرگی‌ ها را برطرف کنید.

یکی از راه‌ های ساده برای رفع تیرگی ناحیه واژن این است که روغن نارگیل اصل و ارگانیک را با کمی آبلیموی تازه ترکیب کرده و روزانه چند بار به سطح تیرگی‌ ها بمالید، این فرایند باید برای مدت طولانی ادامه پیدا کند تا متوجه تغییرات مثبت آن شوید.

یکی دیگر از روش‌ های موثر برای رفع سیاهی و تیرگی ناحیه واژن استفاده از ژل آلوورا می‌ باشد، شما می‌ توانید این ژل کاربردی را هم به صورت طبیعی از میان برگ‌ های آن خارج کرده و یا آن را به صورت محصولات آماده از مراکز آرایشی و بهداشتی تهیه کنید.

برای رفع تیرگی واژن استفاده از سیب زمینی روشی موثر اما موقتی خواهد بود، از دیگر روش‌ های خانگی برای رفع تیرگی واژن می‌ توان به اسکراب شکر اشاره کرد.

مسئله قابل توجهی که باید بدانید این است که تمامی روش‌ های گفته شده تاثیر مثبت و موثری بر رفع تیرگی ناحیه واژن خواهند داشت اما تاثیر آنها چندان محسوس نبوده و تنها در حد چند درجه محدود رفع تیرگی اتفاق خواهد افتاد.

برای رفع دائمی تیرگی واژن و وایتنینگ با شیوه‌ های نوین و موثر تنها می‌ توانید با پزشکانی مشورت کنید که در این زمینه تجربه و مهارت کافی را دارا هستند، آنها بهترین شیوه درمانی را پیش روی شما قرار داده و قطعاً در مدت بسیار کوتاه و در طی تعداد جلسات محدودتر نتیجه مناسب را دریافت خواهید کرد.

تمامی روش‌ های خانگی ممکن است موثر باشند اما باید در دوره‌ های طولانی و به صورت پیوسته آنها را انجام داده تا شاید نتیجه‌ ای که مد نظر دارید تا حدودی حاصل شود.

با این حال اگر شرایط و فرصت کافی برای مراجعه به مراکز تخصصی جهت وایتنینگ واژن را ندارید راهکارهای خانگی هم تا حد بسیار زیادی موثر خواهند بود به شرط آنکه تیرگی پیش آمده به دلیل اختلالات هورمون نباشد زیرا اگر این تیرگی‌ ها به واسطه اختلالات درونی اتفاق بیفتد هر چقدر هم که از روش‌ های مختلف استفاده کنید باز هم نتیجه مناسب حاصل نخواهد شد.

اما در کنار انواع ماسک‌ های خانگی چند نکته کاربردی کمک می‌ کند تا رفع تیرگی واژن سریع تر حاصل گردد، برای رفع این عارضه اگر بتوانید به طور مرتب از لباس زیرهای آزاد و نخی استفاده کنید به مرور زمان تاثیرات مثبت آن را بر رفع تیرگی‌ ها مشاهده خواهید کرد.

برخی از محصولات شیمیایی مانند جوش شیرین هیچ گونه ضرری برای سلامت پوست ندارد اما برای تنظیم ph پوست بسیار مناسب بوده و به مرور زمان به رفع تیرگی‌ ها نیز کمک خواهد کرد.

میزان ماندگاری وایتنینگ واژن

یکی از مشکلاتی که بسیاری از بانوان ممکن است از وجود آن کمی احساس نارضایتی کنند تیرگی و هرگونه افتادگی در ناحیه واژن است که با افزایش سن و اصطکاک مداومی که بین پوست وجود دارد این عارضه دور از انتظار نیست.

معمولا بانوانی که این مسئله را تجربه می‌ کنند تمایل دارند تا برای بهبود این تیرگی ها به پزشک مراجعه کنند

متخصصان نیز روش های کاربردی مانند وایتنینگ واژن با دستگاه ها و دیگر روش های موثر را به آنها ارائه می دهند که می‌ توانند با انجام این فرآیند طی روش های اصولی و با استفاده از متریال درجه یک برای مدت طولانی اثرگذاری مثبت آن را تجربه کنند.

روش های مختلفی برای سفید کردن این نقطه حساس وجود دارد و البته باید بدانید که اغلب روشی موثر با ماندگاری بسیار زیاد هستند و عموم کسانی که این فرآیند را انجام داده‌ اند رضایت خود را نسبت به کیفیت و ماندگاری آن اعلام نموده اند.

اما چندین مسئله بر میزان اثرگذاری و ماندگاری وایتنینگ واژن اثرگذار است که از مهمترین آنها باید به میزان تجربه و مهارت پزشک اشاره کرد.

زمانی که پزشکان وایتنینگ واژن را انجام می دهند اگر روند کار به درستی و طبق اصول مربوطه انجام شود ماندگاری آن تا حد زیادی افزایش پیدا کرده و تا مدت زمان طولانی نیاز به انجام فرایندهای مشابه نخواهید داشت.

اما باید بدانید که میزان ماندگاری وایتنینگ واژن و اثرگذاری ابتدایی آن بر این نقطه بستگی به عواملی مانند ژنتیک دارد.

اگر میزان تیرگی ها در ناحیه واژن بر اثر مسائل ژنتیکی اتفاق افتاد باشد پزشکان به صورت واقع بینانه به شما اعلام می‌ کنند که تا چه حد باید انتظار سفیدی پوست واژن را داشته باشید.

با این حال بر اساس میزان تیرگی‌ ها پزشکان تعداد جلسات مختلفی را برای وایتنینگ واژن (Vaginal whitening) در نظر می‌ گیرند و تا جایی که امکان داشته باشد متخصصان نتیجه مناسب را برای مراجعه فراهم می کنند.

اگر این روش به درستی و تحت نظر متخصصان و با استفاده از دستگاه های کاربردی انجام شود میزان ماندگاری بسیار زیادی داشته و تا سالیان طولانی هرگز عوارضی مانند تیرگی واژن را تجربه نخواهید کرد.

یکی از مهمترین مسائلی که بر ماندگاری وایتنینگ واژن اثرگذار است این است که متخصصان مطابق با شرایط جسمانی افراد از روش‌ های خاص استفاده می کنند.

به عنوان مثال اگر پزشک تشخیص دهد که برای سفیدی واژن فرایندی مانند لیزر یا کربوکسی تراپی نتیجه مناسب را به همراه دارد.

اطمینان داشته باشید که تشخیص پزشک در این باره کاملاً درست بوده و به واسطه انجام این روش های کاربردی می توانید همواره سفیدی ناحیه واژن را بازگردانید.

البته پزشکان روشی را انتخاب می‌ کنند که مطابق با وضعیت جسمانی افراد بیشترین میزان ماندگاری را داشته باشد.

این امر باعث میشود تا افراد رضایت بسیاری زیادی نسبت فرآیند وایتنینگ واژن داشته باشند و بدون دغدغه و نگرانی این عمل را انجام داده تا بتوانند همواره روابط جنسی بهتری را تجربه کرده و قطعاً بر میزان اعتماد به نفس آنها اثرگذار خواهد بود.

در هر صورت نتیجه نهایی پس از وایتنینگ برای عموم افراد با ماندگاری زیاد همراه است و به همین دلیل همه روزه بر تعداد متقاضیان افزوده میشود.

اقداماتی که قبل از وایتنینگ واژن با لیزر باید انجام داد؟

هنگام لیزر پوست به منظور رفع تیرگی واژن چند اقدام مهم را باید انجام دهید تا هیچ گونه صدمه و آسیبی به پوست وارد نشود و خیلی راحت بتوانید نتیجه مطلوب را از وایتنینگ واژن با لیزر دریافت کنید.

متخصصان و پزشکان تاکید دارند که یک ماه قبل از لیزر به هیچ عنوان نباید از انواع داروها و کرم‌ های لایه بردار استفاده کنید و بهتر است که حدوداً سه روز قبل از وایتنینگ واژن با لیزر به هیچ عنوان تیغ و ژیلت را به سطح پوست خود نکشیده و به هیچ عنوان پوست را با فعالیت‌ های مشابه تحریک نکنید.

از دیگر اقداماتی که قبل از لیزر پوست باید انجام دهید این است که تا مدت زمان مشخص شده توسط پزشک نباید از انواع شوینده‌ ها برای شستشوی ناحیه واژن استفاده نمایید و به هیچ عنوان کرم و یا پودر موبر استفاده نکنید، زیرا باعث ایجاد التهاب و نهایتاً آسیب پس از لیزر خواهد شد.

اگر متوجه میشوید که در ناحیه واژن التهاب و یا عوامل ایجاد خارش وجود دارد بهتر است که مسئله پیش آمده را برطرف کرده سپس برای لیزر پوست به پزشک مراجعه کنید، زیرا پس از لیزر کمی التهاب در سطح پوست طبیعی است که ممکن است باعث ایجاد خارش‌ های سطحی و موقتی شود، اگر در چنین موقعیتی با وجود التهابات ناشی از عفونت‌ و بیماری‌ های قبلی خارشی اتفاق بیفتد آسیب به سطح پوست مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت، پس بهتر است که از سلامت ناحیه واژن مطمئن شده سپس برای وایتنینگ واژن به واسطه لیزر به پزشک مراجعه نمایید.

محدودیت‌ های وایتنینگ واژن

زمانی که برای سفید کردن واژن به مراکز تخصصی مراجعه می‌ کنید متخصصان فعال در این زمینه چند راهکار مناسب را پیش روی شما قرار می‌ دهند و با توجه به وضعیت جسمانی فرد و میزان تیرگی‌ ها و عامل ایجاد این عارضه بهترین روش را در پیش خواهند گرفت.

اما مسئله مهم این است که برخی از افراد دارای محدودیت‌ های خاصی هستند که انجام وایتنینگ واژن نه تنها نتیجه مطلوبی ندارد بلکه می‌ تواند سلامت آنها را به خطر بیندازد.

قبل از هر چیز باید از سلامت کامل ناحیه واژن مطمئن شوید به گونه‌ ای که هیچ نوع عارضه ای از جمله عفونت‌ های قارچی و باکتریایی نباید در ناحیه واژن وجود داشته باشد زیرا علاوه بر عدم دریافت نتیجه مناسب از وایتنینگ واژن ممکن است حتی به واسطه روش‌ های مختلف مانند لیزر درمانی و دیگر فرایندهای تخصصی مشکلات پوستی زیادی را تجربه کنید.

نکته قابل توجهی که باید بدانید این است، افرادی که با زگیل تناسلی و یا ویروس اچ‌ پی‌ وی مواجه هستند به هیچ عنوان نباید از فرایندهای تخصصی برای سفید کردن واژن استفاده کنند زیرا زمانی که فرد با این ویروس مواجه است التهاب و حساسیت پوست در حد بسیار زیادی می‌ باشد و ممکن است سلامت ناحیه واژن به خطر بیفتد، هر چند که انتقال آلودگی از فرد بیمار به دیگر افراد به آسانی انجام شده و این افراد باید از حضور در مراکز درمانی و تخصصی به منظور انجام فرایندهای زیبایی پرهیز نمایند و تا زمان بهبودی کامل صبور باشند.

متخصصان و پزشکانی که در زمینه زنان و زایمان فعالیت دارند به بانوان باردار و تمامی کسانی که در دوره شیردهی هستند توصیه دارند که سایر فرایندهای تخصصی و زیبایی را در دوره‌ های بعد از شیردهی انجام دهند، زمانی که فرد در این موقعیت باشد قطعاً بدن کمی ضعیف‌ تر از حالت طبیعی بوده و واکنشاتی که در بدن اتفاق می‌ افتد قابل پیش‌ بینی نخواهد بود، پس بهتر است که برای انجام وایتنینگ واژن با لیزر و دیگر روش‌ ها تا پایان دوره بارداری و شیردهی صبور باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس
ارتباط از طریق واتس اپ
اینستاگرام دکتر