عمل تنگ کردن واژن چیست؟

عمل تنگ کردن واژن چیست؟

فهرست مطالب

سلام به همراهان محترم سایت دکتر زهره امیری جراح و متخصص زنان و زایمان، این مقاله قصد داریم شما را با عمل تنگ کردن واژن، و از بین رفتن گشادی واژن آشنا کرده و متوجه این قضیه سازیم که این عمل علاوه بر جنبه زیبایی ناحیه تناسلی زنان که بسیار پرکاربرد نیز می باشد خاصیت درمانی بسیار زیادی برای بانوان دارد.

با مرور زمان و افزایش سن در بانوان، ناحیه تناسلی دچار شلی می گردد که این امر بسیار طبیعی می باشد.

شل شدن واژن، افتادگی واژن و یا گشاد شدن واژن که همان گشاد شدن ناحیه تناسلی نام می گردد، از جمله مشکلات و گاها بیماری های مربوط به حوزه زنان و بانوان بوده که این امر بیشتر پس از انجام زایمان و یا بر اثر افزایش سن و ضعیف شدن عضلات ناحیه تناسلی اتفاق می افتد.

با توجه به نکات بالا که عنوان شد در واقع بسیاری از خانم ها برای رفع این مشکل اقدام به تنگ کردن واژن از راه های گوناگون می نمایند مثل راه های درمانهای خانگی، درمان های گیاهی، انجام ورزش های خاص و…

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که استفاده از این روش ها (تنگ کردن ناحیه تناسلی و رفع گشادی واژن) دربرخی موارد تا حدودی موثر بوده اند ولی گاهی نتیجه ای در بر نداشته و یا نتیجه حاصل از این روشها چندان راضی کننده نبوده و بیماران از انجام موارد عنوان شده به صورت گیاهی و سنتی رضایت چندانی ندارند.

امروزه با پیشرفت علم پزشکی میتوان با راهنمایی و مشاوره گرفتن از یک دکتر متخصص زنان و زایمان ماهر این مشکل را رفع نمود.

همانطوری که قبلا نیز به آن اشاره شد، باید به این نکته باید اشاره داشت که شل شدگی واژن یا افتادگی واژن پس از زایمان طبیعی بوده و همیشگی نیست و پس از مدتی واژن به دلیل داشتن خاصیت الاستیکی یا خاصیت ارتجاعی دوباره جمع شده (واژن خو را جمع نموده) و حالت قبلی خود را بدست خواهد آورد.

اما گاهی اوقات خانم ها اغلب به دلیل زایمان های طبیعی متعدد و بالا رفتن سن دچار سست شدن عضلات این ناحیه می شوند که این مورد متاسفانه باعث ایجاد عدم رضایت جنسی شریک و همسرشان شده و نداشتن رابطه جنسی مطلوب را ابراز می نمایند.

در اکثر مراجعات بیماران محترم به مطب دکتر زهره امیری جراح و متخصص زنان و زایمان به این مورد اشاره می کنند که همسرشان از رابطه جنسی نارضایتی داشته و یا خود بیمار نیز رضایت کافی و اورگاسم در رابطه جنسی را تجریه نمی نماید.

در کل و با توجه به ارائه نکات بالا باز باید به این نکته اشاره نمود که، این به این معنا نیست که ناحیه تناسلی و واژن خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده باشد.

برخی از علل شل شدن واژن

برخی از علل شل شدن واژن
برخی از علل شل شدن واژن

سوالی که ذهن خیلی از بانوان محترم را درگیر کرده است این است که داشتن تعداد دفعات رابطه جنسی زیاد (مقاربت و نزدیکی زیاد با شریک جنسی ) باعث شل شدن واژن و یا افتادگی ناحیه تناسلی می گردد، در صورتی که این تفکر نادرست بوده و هیچگونه پایه علمی ندارد.

از جمله عواملی که موجب شل شدن واژن و افتادگی ناحیه تناسلی می شوند عبارتند از:

 • داشتن زایمان های طبیعی.
 • چاقی و داشتن اضافه وزن.
 • برداشتن اجسام سنگین.
 • یبوست مداوم.
 • کمردرد.
 • درد در ناحیه لگن.
 • انجام ورزشهای سنگین و برداشتن وزنه سنگین.
 • عطسه و سرفه های شدید و همیشگی.
 • افزایش سن و یائسگی در بانوان.

آیا می توان عضلات واژن را تقویت کرد؟

در اینجا باید به این نکته اشاره نمود که می توان با انجام دادن یک سری ورزش های خاص لگن که پزشک متخصص زنان و زایمان به شما معرفی می نماید، میتوان عضلات ناحیه تناسلی را تقویت نمود که علاوه بر تقویت عضلات واژن موجب تقویت ناحیه مرکزی بدن از قبیل روده و رحم و مثانه نیز می شود.

انجام حرکات ورزشی و کششی برای از بین بردن افتادگی واژن

حرکت ورزشی کگل

این حرکت که بسیار توصیه می شود از محبوب ترین ورزشهای تقویت ناحیه کف لگن و واژن می باشد. در این حرکت شما به مدت 5 تا 10 ثانیه عضلات ناحیه واژن و باسن را سفت کرده و سپس رها می کنید.

سعی کنید روزانه بین 10 الی 15 بار این حرکت را پشت سر هم انجام دهید تا عضلات کف لگن شما سفت شوند، این حرکت علاوه بر تنگ کردن واژن در درمان بی اختیاری ادرار خفیف در سنین میانسالی هم موثر می باشد، ورزش کگل هیج ارتباطی با سن ندارد و برای همه سنین مناسب می باشد.

حرکت ورزشی اسکوات

این حرکت نیز در تقویت عضلات باسن و واژن بسیار مفید می باشد. شما برای انجام این حرکت باید در حالت ایستاده پاها را باز کرده و سپس باسن را عقب داده و مثل اینکه میخواهید روی یک صندلی بنشیند حرکت نشسته به خود می دهید و بلند می شوید. این حرکت را هم بهتر است روزانه بین 10 الی 15 بارپشت سرهم تکرار کنید.

داشتن تغذیه سالم و سرشار از فیبر

یبوست باعث فشار به عضلات کف لگن می شود که این فشار موجب شل شدن واژن می گردد. با داشتن تغذیه پر فیبر و مصرف میوه ها و سبزیجات تازه در وعده غذایی خود به سادگی می توانید از بروز یبوست و مشکلات ناشی از آن پیشگیری نمایید.

معمولا نیاز است که قبل بارداری و حین بارداری و پس از زایمان، علاوه بر تحت نظر بودن توسط دکتر زنان و زایمان، تخت نظر یک کارشناس یا متخصص تغذیه نیز باشید.

نداشتن استرس و تلاش برای در پیش گرفتن عادات سالم در زندگی

برداشتن اجسام سنگین و تحمل فشارهای جسمی و روحی و استرس باعث ضعف قدرت و توان بدنی و سستی و شل شدن واژن خواهد شد. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که استرس به سیستم ایمنی بدن نیز آسیب جدی و جبران ناپذیری را وارد می نماید.

تنگ کردن واژن برای چه کسانی مناسب است؟

انجام بسیاری از عمل های زیبایی زنانه باعث میشود تا علاوه بر حفظ سلامت جسمانی، افراد روحیه بهتری برای انجام روابط زناشویی داشته باشند و بر میزان اعتماد به نفس آنها اثر مستقیم دارد.

اما نکته مهم این است که تنگ کردن واژن برای کدام افراد کاربردی است و آیا تمامی گروه‌ های سنی می‌ توانند چنین عمل زیبایی و درمانی را انجام دهند یا خیر.

زمانی که بانوان برای تنگ کردن واژن به پزشک مراجعه می‌ کنند متخصصان طی بررسی‌ های جزئی به افراد اعلام می‌ کنند که آیا این عمل برای آنها کاربرد دارد یا خیر، اگر شرایط برای انجام عمل تنگ کردن واژن مناسب باشد پزشکان وضعیت جسمانی و سن افراد را در نظر گرفته و به آنها اعلام می‌ کنند که باید در چه شرایطی این عمل انجام پذیرد.

قطعاً افرادی که زیر ۱۸ سال سن دارند کاندیدای مناسب برای تنگ کردن واژن نیستند زیرا این عارضه زمانی اتفاق می‌ افتد که با افزایش سن و یا انجام زایمان سلامت و کارایی اصلی عضله‌ ها از بین رفته و شل شدن و افتادگی واژن رخ می‌ دهد، قطعاً بانوان جوان با چنین عارضه‌ ای مواجه نیستند که نیازی به انجام چنین عملی داشته باشند.

اما زمانی که افراد از نظر جسمی و سنی تمامی شرایط را برای انجام عمل دارا هستند متخصصان تحت شرایطی کاملاً ایمن تنگ کردن واژن را انجام داده تا بتوانند سلامت ناحیه واژن را به بانوان بازگردانند.

با این حال بانوانی که در سنین میانسالی هستند بهترین کاندیدا برای عمل تنگی واژن بوده و پزشکان می‌ توانند بهترین خدمات درمانی و البته زیبایی را در این زمینه به بانوان ارائه دهند.

روش های تنگ کردن واژن

از چه روش هایی برای تنگ کردن واژن استفاده می شود؟
از چه روش هایی برای تنگ کردن واژن استفاده می شود؟

جراحی پرینورافی

یکی از روش هایی که برای تنگ کردن واژن به بیمار معرفی می گردد و چون درزمان زایمان طبیعی بافتهای ناحیه واژن دچار پارگی و یا شل شدگی می شود، جراحی پرینورافی می باشد.در این عمل جراحی (جراحی پرینورافی) در بانوان پس از انجام زایمان طبیعی فاصله ی بین مقعد و ناحیه واژن و قسمتهایی که دچار شل شدگی و افتادگی شده دوخته می شود.

در واقع عمل جراحی پرینورافی برای ترمیم قسمتهای آسیب دیده ناحیه تناسلی بر اثر زایمان طبیعی انجام می شود.

جراحی واژینوپلاستی

یکی از روش هایی که برای تنگ کردن واژن به بیمار معرفی می گردد عمل جراحی واژینوپلاستی یا جراحی تنگ کردن واژن است، این روش عملی است که در آن پزشک متخصص زنان، زایمان و زیبایی اقدام به تنگ کردن واژن می نماید.

در این عمل جراح زیبایی زنان ابتدا به کمک بی حس کننده موضعی، محل را بی حس کرده و سپس با ایجاد برش در محل هایی که دارای افتادگی است، قسمتهای اضافه را برداشته، سپس دیواره ها را به هم نزدیک کرده و بخیه می زنند.

تنگ کردن واژن با کمک دستگاه لیزر و یا RF

یکی از روش های پرکاربرد که برخی از خانم ها به دلیل ترس از عمل جراحی آن را ترجیح می دهند انجام تنگ کردن واژن با کمک دستگاه لیزر و یا آراف RF می باشد. در واقع این روش از راه های کم ریسک تر برای تنگ کردن واژن بوده و بسیار کاربردی تر و در نهایت برای بیمار رضایت بخش تر می باشد.

ذکر این نکته ضروری است که لیزر کاربردهای فراوانی در علم پزشکی دارد و یکی از کاربردهای آن در حوزه پزشکی، حوزه تخصصی زنان و زایمان و زیبایی بوده که از این روش نیز برای تنگ کردن و سفید کردن واژن و اعمال زیبای و درمانی گوناگون استفاده می شود.

یکی از دستگاه لیزر پرکاربرد در این حوزه دستگاه لیزر آنجلا می باشد. این دستگاه با تکنولوژی روز لیزر و با استفاده از فرآیندهای تخصصی در حوزه پزشکی یکی از روش های بسیار مناسب برای انجام تنگ کردن واژن می باشد. استفاده از لیزر آنجلا برای تنگ کردن واژن از روش های کاملا بی خطری است که بدون بی هوشی انجام می شود.

شایان ذکر است که دستگاه لیزر آنجلا برای اولین بار در مطب خانم دکتر زهره امیری جراح زیبایی زنان وجود داشته که بیماران و بانوان محترم برای انجام رفع گشادی واژن در و یا جهت تنگ کردن واژن (تنگ کردن ناحیه تناسلی) می توانند به مطب دکتر زهره امیری جراح متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایند.

لیزر آنجلا جهت تنگ کردن واژن و درمان گشادی واژن، نسبت به سایر روش های جراحی دارای مزایای زیر می باشد:

 • با استفاده از لیزر آنجلا بیمار هیچ گونه دردی را احساس نکرده و دچار خونریزی نمی گردد، پس از جمله ویژگی های استفاده از لیزر آنجلا نداشتن احساس درد و بدون خونریزی بودن آن است.
 • کلاژن سازی پوست افزایش می یابد و باعث می شود پوست ناحیه تناسلی شاداب تر گردد.
 • با اسفاده از دستگاه لیزر آنجلا می توان به رفع مشکل افتادگی رحم اقدام کرد.
 • دستگاه لیزر آنجلا در رفع بی اختیاری های خفیف ادرار و درمان تکرر ادرار در بانوان کمک می نماید.
 • مشاهده نتیجه نهایی پس ازعمل و در مدت زمان کوتاه
 • ماندگاری طولانی مدت
 • با استفاده از لیزر آنجلا بیمار بدون نیاز به بستری و انجام عمل در مطب قابل انجام بوده و استراحت طولانی مدت و یا داشتن دوره نقاهت طولانی را نیاز ندارد، در واقع می تواند گفت دوره ی نقاهت بسیار کوتاه دارد.
 • دکتر زنان و زایمان با استفاده از دستگاه لیزر آنجلا در برطرف کردن سوزش واژن (سوزش ناحیه تناسلی) و یا خارش در ناحیه واژن اقدام نموده و به طور دائم موارد فوق برطرف می گردد.
 • هزینه استفاده از لیزر آنجلا در مقایسه با روش جراحی بسیارمقرون به صرفه می باشد و هزینه بسیار پایین تری را دارد.
 • لیزر آنجلا در رفع عفونتهای خفیف واژینال کمک کرده و باعث از بین رفت عفونت واژن میگردد.
 • جوان سازی و سفید کردن واژن با دستگاه لیزر آنجلا امکانپذیر است.
 • تنگ کردن واژن با نخ: یکی از روش های دیگری که جهت تنگ کردن واژن کاربرد فراوانی دارد و نیاز است که یک متخصص زنان و زایمان ماهر نسبت به انجام این کار اقدام نماید تنگ کردن واژن با نخ می باشد. در این روش جدید لیفت واژن با نخ یا PPL انجام می شود، این روش نیز یکی از روش های کاملا غیر تهاجمی است که بدون بی هوشی و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود که نیازی به بستری ندارد.
  این نخ ها که جهت تنگ کردن واژن استفاده می شوند، موجب کلاژن سازی و درنهایت هم جذب پوست می شوند. در این روش نیز دوره نقاهت کوتاه است ولی ماندگاری این روش از روش پرینورافی بیشتر است. شایان ذکر است که تنگ کردن واژن با نخ در مطب دکتر زهره امیری جراح و متخصص زنان و زایمان، جراح زیبایی زنان انکانپذیر است.

بهترین روش تنگ کردن واژن

کدام روش برای تنگ کردن واژن بهتر است؟
کدام روش برای تنگ کردن واژن بهتر است؟

برای پی بردن به پاسخ این سوال نیاز است که با یک متخصص زنان و زایمان و زیبایی با تجربه که از مهارت بالایی برخوردار باشد مشورت نمایید، تا بتوانید با آسودگی خاطر روش درمانی مورد نظر را انتخاب نمایید.

دکتر زهره امیری متخصص و جراح زنان و زایمان با تجربه ی انجام چندین عمل زیبایی و درمانی بارها و بارها توانسته اند نسبت به انجام تمامی اعمال زیبایی مربوط به ناحیه تناسلی بانوان اقدام نمایند. متخصص زنان و زایمان می تواند در این زمینه به شما مشاوره و راهنمایی های خوبی را ارائه دهند.

انتخاب بهترین روش تنگ کردن واژن

برخی از افراد تصور می‌ کنند که برای تنگ کردن واژن می‌ توانند مطابق با خواسته و سلیقه خود روش‌ های مختلف را انتخاب کنند و تحت نظر متخصصان انجام دهند، اما چنین تصوری اشتباه است و تصمیم گیرنده نهایی برای انتخاب روش مناسب جهت تنگی واژن متخصصانی هستند که وضعیت بیمار را بررسی کرده و برای آنکه عملکرد مطلوبی داشته باشند از روش‌ های درمانی مناسب استفاده خواهند کرد.

همه ما می‌ دانیم که در انجام عمل‌ های زیبایی استفاده از روش‌ های نوین با انواع لیزر فرایندی بهتر و البته موثر و آسان است اما گاهی پزشک تشخیص می‌ دهد که میزان آسیب‌ ها به گونه‌ ای است که نمی‌ توانند با چنین شرایطی نتیجه مطلوب را به دست آورند و شاید نیاز باشد عمل‌ های جراحی سرپایی و یا پیشرفته‌ تر برای دریافت نتیجه مطلوب انجام پذیرد.

به طور قطعی می‌ توان گفت که انتخاب روش کاربردی برای تنگ کردن واژن تنها توسط پزشکانی انجام میشود که در این زمینه تجربه و مهارت دارند و به نوعی می‌ توان گفت که مراجعین در این شرایط هیچگونه دخلی نداشته و باید انتخاب شیوه درست عمل را به پزشک خود بسپارند.

اگر برای تنگ کردن واژن متخصصان برتر را انتخاب کنید هرگز نگرانی بابت تشخیص و انجام عمل نخواهید داشت و اطمینان داشته باشید که بهترین شیوه را برای انجام این فرایند انتخاب خواهند کرد.

آیا تنگ کردن واژن نوعی درمان است؟

آیا تنگ کردن واژن نوعی درمان است؟
آیا تنگ کردن واژن نوعی درمان است؟

امروزه بسیاری از متخصصانی که در زمینه زنان فعالیت دارند در تلاشند تا راهکارهای مناسب برای درمان آسیب های موجود در ناحیه تناسلی را به بانوان معرفی کنند تا با سطح آگاهی بیشتر متوجه شوند که هر عارضه قابل درمان است و به راحتی و با دغدغه و نگرانی محدود می توانند هرگونه آسیب و فرم نازیبا را برطرف کرده و از سایر بیماری ها در امان خواهند بود.

یکی از روش های کاربردی برای زیباتر کردن ناحیه واژن تنگ کردن واژن با روش های موثر و کاربردی می باشد.

عوامل مختلف مانند زایمان طبیعی، رابطه جنسی مکرر و افزایش سن و رژیم های لاغری بسیار فشرده باعث میشود تا عوارضی مانند گشادی واژن در این ناحیه حساس به وجود آید و افراد سعی دارند که برای بهتر کردن روابط جنسی و پیشگیری از سایر بیماری ها و عفونت ناحیه واژن عمل های مختلف را انجام داده و با تنگ کردن واژن شرایط را برای خود بهتر کنند.

متخصصان بر این باورند که تنگ کردن واژن همیشه هم جنبه زیبایی ندارد و برای برخی از افراد نوعی درمان به شمار می‌ آید.

گشاد بودن واژن باعث میشود تا جذب آلودگی ها از ناحیه واژن سریع تر اتفاق افتاده و علاوه بر بروز عفونت، سایر بخش های حساس مانند دهانه رحم را تحت تاثیر منفی قرار می دهد.

با این حال باید بدانید که گشاد بودن واژن برای تمامی بانوان خطری جدی می باشد که ممکن است حتی متوجه آسیبی که از این ناحیه به بدن وارد میشود نباشید.

پزشکان با روش‌ های بسیار کاربردی و دوره نقاهت بسیار محدود می توانند تنگ کردن واژن را انجام داده و با بهترین نتیجه سلامت بانوان را حفظ می‌ کنند، البته تنگ کردن واژن در مراحلی می‌ تواند سبب افزایش اعتماد به نفس بانوان شده و به دنبال آن رابطه جنسی بهتری را با کیفیت مطلوب تجربه خواهند کرد.

لازم به ذکر است که این عضو حساس به مرور زمان و با افزایش سن ممکن است کلاژن سازی را به صورت محدود انجام داده و بافت عضلات کمی شل و غیر مقاوم میشود، اما با انجام این روش های کاربردی تنگ کردن واژن کمک می‌ کند تا وضعیت ناحیه تناسلی به حالت اولیه بازگردد و تغییرات آن را به صورت محسوس مشاهده خواهید کرد.

این فرآیند هرچند که روشی زیبایی و درمانی به شمار آید اما ماندگاری بسیاری داشته و با یک بار انجام عمل های خاص برای تنگ کردن واژن تا مدت زیادی از نتیجه مطلوب آن بهره مند خواهید شد و در مدت کوتاه نیازی به ترمیم بافت های آسیب دیده نخواهید داشت.

مسئله بسیار مهمی که باید بدانید این است که تنگ کردن واژن حتی اگر برای فرایندهای زیبایی و درمانی انجام شود با بهترین روش ها انجام می پذیرد، به گونه ای که ضمن طی کردن دوره نقاهت محدود و بدون آسیب و عوارض احتمالی و جانبی می توانید نتیجه مناسب را کسب کنید.

میزان ماندگاری این عمل بسیار زیاد است و دقت داشته باشید که با یک بار تنگ کردن واژن تا مدت زمان طولانی هرگز عوارض و آسیب های گذشته را تجربه نخواهید کرد.

دوران بهبودی و نقاهت پس از عمل جراحی تنگ کردن واژن چقدر است؟

یکی از سوالات پرتکرار این است که پس از عمل جراحی و به تشخیص پزشک بیمار باید تا چند ساعت در بیمارستان بماند؟

که در پاسخ میتوان بیان کرد که بیمار باید تا چند ساعت و با نظر پزشک مربوطه در بیمارستان مانده و پس از آن و با نظر پزشک ترخیص گردد.

بهتر است بدانیم که پس از ترخیص امکان دارد، بیمار درد های شدیدی داشته باشد که با مصرف داروهایی که پزشک متخصص تجویز نموده می توان شدت درد را کنترل نمود.

کبودی ناحیه تناسلی ، ورم و درد ناحیه تناسلی از عوارض موقتی است که بعد از عمل تنگ کردن واژن وجود خواهد داشت که بعد از 2 هفته بهبود خواهد یافت.

بیمار پس از گذشت1 هفته از عمل و استراحت، می تواند کارهای شخصی خود را انجام دهد ولی از انجام کارهای سنگین و سخت باید خودداری نماید. برقرای رابطه جنسی حداقل تا 6 هفته نباید انجام شود.

ولی در روش غیر جراحی مانند لیزر و یا RF، مدت زمان دوران نقاهت بسیار کمتر بوده و مهمتر اینکه بیمار درد زیادی را تحمل نخواهد کرد. همچنین هزینه کمتری را نسبت به عمل جراحی پرداخت خواهد نمود.

تنگ کردن واژن در خانه

ورزش کف لگن که کگل نام دارد برای افزایش سلامتی زنان و همچنین مردان مفید می باشد، در حالی که این عمل برای زنان بسیار شایع تر می باشد ولی محدودیتی برای آقایان ندارد و هر دو جنسیت می توانند با مشکلات بی اخیاری ادرار خود مقابله کنند.

علاوه بر درمان های بی اختیاری و فراگرفتن ماهیچه در اطراف مثانه، روده و رحم در زنان که می توان به عنوان شبکه ماهیچه در بخش ناحیه تناسلی (واژن) توصیف کرد که در دوران بارداری و… ضعیف می شود و باعث بی اختیاری ادرار و همچنین گشادی ناخیه تناسلی می شود که با انجام ورزش های کگل میتوان به تقویت این ماهیچه ها پرداخت.

فعالیت های مربوط به کف لگن (کگل)

 1. یوگا برای کف لگن
 2. پیلاتکس برای کف لگن
 3. فیزیوتراپی برای کف لگن

قبل از انجام هر یک از این ورزش ها حتما به یک متخصص زنان مراجعه کنید تا پیشگیری شود از خطرارت احتمالی؛ همچنین از ورزش های دیگر میتوانیم به:

 1. دویدن
 2. کراس فیت
 3. فوتبال
 4. تنیس

انجام دهید و همچنین این نکته را در نظر داشته باشید هرکدام از ورزش ها ناحیه تناسلی شما را اذیت و حس ناخوشایندی به شما داد جدا از انجامش خود داری کنید.

تاریخچه تمرینات کگل

تمرینات کگل توست ارنست کگل متخصص زنان آلمانی ابداع شد که این تمرینات برای اولین بار در تاریخ 1948 میلادی منتشر شد، تمرینات کگل می توانند به بهبود عملکرد جنسی و همچنین کمک به درمان بی اختیاری ادرار و نشت ادرار و بهبود کنترل مثانه کمک کند این تمرینات معمولا برای زنان انجام می شود اما مردان نیز می توانند استفاده کنند، تمرینات کگل یک روش درمانی خانگی موثر می باشد.

نکته پایانی

با توجه به مطالب عنوان شده توسط دکتر زهره امیری جراح و متخصص زنان و زایمان بدانیم که سلامتی و بهداشت ناحیه تناسلی و واژن بسیار حائز اهمیت است، بنابراین بهتر است جهت انجام عمل های زیبایی زنان و جراحی و یا درمانی، از مشاوره های یک پزشک با تجربه و ماهر بهره ببرید تا بتوانید با فراغ خاطر مراحل درمان را طی نمایید.

دکتر زهره امیری دارای مدرک جراحی زیبایی زنان می باشند که در این امر کمک بسیار زیادی را به همشهریان محترم در مطب ارائه می نمایند.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس
ارتباط از طریق واتس اپ
اینستاگرام دکتر